top of page

Často kladené otázky

Najděte odpověď na nejčastější dotazy 

Potřebujete pomoc?

Norstone je zde, aby Vám pomohl s jakýmikoli dotazy k obkladům Norstone. Přečtěte si prosím často kladené otázky a zjistěte, zda již byla vaše otázka zodpovězena. Pokud máte jiný dotaz, neváhejte nás kontaktovat. 

 • Kde můžu koupit obklady Norstone?
  Produkty Norstone můžete zakoupit přímo u nás nebo u našich partnerů. Napište nám prosím prostřednictvím kontaktního formuláře a podle poptávaného množství Vás budeme kontaktovat přímo my nebo jeden z našich partnerů.
 • Kolik stojí produkty Norstone?
  Napiště nám prosím potřebné údaje do poptávkového formuláře a do 48 hodin obdržíte nabídku.
 • Kde se můžu na obklady Norstone podívat osobně?
  Obklady je možné vidět u nás v showroomu na adrese: Vídeňská 1083 (pavilon S/c) 142 00 PRAHA 4 Nejdříve nás prosím kontaktujte abychom se domluvili na přesném termínu. Protože se věnujeme i realizaci našich obkladů, nejsme na adrese každý den.
 • Mohu koupit obklady Norstone ze zahraničí?
  Ano, můžete! Vyplňte prosím náš kontaktní formulář a buď Vás budeme kontaktovat přímo my nebo jeden z našich partnerů.
 • Jaká je cena za instalaci obkladu Rock Panels v porovnání s běžným kamenným obkladem?
  Instalace běžných kamenných obkladů, např. volně skládaných jednotlivých kamenů, je znažně náročná na práci, ale protože Norstone Rock Panels jsou standartizované panely, náklady na jejich instalaci mohou činit ½ až ⅓ nákladů na instalaci běžných kamenných obkladů.
 • Jaká je cena obkladů Norstone v porovnání s umělými obklady imitující kámen?
  Přírodní kamenné obklady Norstone jsou velice konkurenceschopné ve srovnání s jakýmkoliv typem umělých obkladů imitující kámen. Nicméně obklady Norstone nabízejí oproti umělým obkladům zřejmý přírodní vzhled.
 • Jaká je dostupnost produktů Norstone?
  Našimi skladovými zásoby se snažíme vyhovět potřebám zákazníka. Zákazníkům však doporučujeme ověřit si dostupnost prostřednictvím našeho kontaktního formuláře před samotným objednáním
 • Jak vypočítám množství, které potřebuji?"
  Měří se každá plocha, která má být obložena produkty Norstone, ke které připočtěte 10% navíc pro případné chyby či prořez. Pokud projekt vyžaduje vnější rohy či koncové prvky, změřte jejich výšku v běžných metrech (bm). Plochu rohových či koncových obkladů je nutné odečíst od plochy běžného obkladu, jinak by jste měli o tuto plochu více obkladu.
 • Jak se obkládají produkty Norstone?
  Pokud používate zámkový systém rohů, začněte obkládat od rohů a pokračujte směrem ven. Rohy jsou vyrobeny jako sada a neměly by být zaměňovány za jiné rohy. Vždy používejte sadu rohů tak jak je uložena v krabici. Střídejte rohové prvky tak, aby jste v jedné řadě začínali krátkou stranou rohu a v druhé řadě zase dlouhou stranou. Tím zajistíte, že se Vám nad sebou nepotkají dvě svislé spáry.
 • Jaké lepidlo k instalaci obkladu Norstone doporučujete?
  K lepení kamenných obkladů Norstone doporučujeme výhradně tenkovrstvá lepidla s třídou deformovatelnosti S1 či S2 se sníženým skluzem. Například Quick Mix RKS C2TES1
 • Jak se řežou obklady Norstone?
  K řezání obkladů Norstone je ideální používat pilu na mokré řezání s diamantovým kotoučem. V případě, že pilou nemůžete provést potřebný řez, jako je například oblouk, může být k řezání kamenného obkladu použita ruční úhlová bruska.
 • Jsou obklady Norstone jednoduché na instalaci?
  Většina schopných kutilů zvládne obklady Norstone nainstalovat, zejména ti, kteří mají zkušenosti s obklady. Pokud si však na realizaci obkladu netroufáte, kontaktujte nás a my Vám obklady nainstalujeme.
 • Vyžadují obklady Norstone mechanické ukotvení?
  Všechny obklady Norstone se svou hmotností nepřevyšují 60kg/m², tudíž většinou mechanické ukotvení není potřeba. Může však být nezbytné, pokud výška obkladané zdi přesahuje 3m a konstrukční řešení zdi si to vyžaduje. Konzultujte prosím nutnost použití mechanického ukotvení se svých architektem, projektantem či stavebníkem.
 • Je potřeba produkty Norstone impregnovat?
  Impregnace obkladu může být vhodná pro instalaci obkladu například v kuchyních, koupelnách, venkovních prostorách apod. Doporučujeme, aby byly impregnovány všechny čedičové obklady tak, aby se zachoval vzhled a pocit tohoto broušeného kamene. Ohledně výběru vhodné impregnace se prosím obraťte na svého prodejce. Impregnační nátěr by měl být v pravidelných intervalech obnovován podle doporučení výrobce.
 • Jsou produkty Norstone jednoduché na údržbu?
  Ano! Přírodní kámen je robustní, snadno se udržuje v čistotě a v průběhu času se nerozkládá, nezhoršuje ani neztrácí barvu. Jedinou potřebnou údržbou by mělo být čištění od prachu, špíny apod., za pomoci vody, případně vhodného mycího prostředku a štětce či kartáče. V případě impregnace by měl být nátěr pravidelně obnovován podle doporučení výrobce.
 • Co jsou Norstone Rock Panels?
  Norstone Rock Panels jsou 152mm vysoké a 610mm dlouhé panely vyrobené z jednotlivých kusů přírodního kamene. Panely jsou sestaveny a slepeny dohromady tak, aby vytvořily stavebnicový panelový systém, který je snadno instalovatelný a vytváří krásný vzhled bezespárového kameného obkladu bez náročného pracovního úkonu ručního skládání volných kamenů.
 • Jaký je rozdíl mezi IL Rock Panels, XL Rock Panels a SL Rock Panels?"
  IL Rock Panels jsou tvořeny z menších kusů kamenů. Panel se skládá ze 4 řad přesně nařezaných kamenných proužků a zámkový systém, tzv. "Z", je přesně v polovině výšky panelu. Jsou vhodné jak do interiéru tak do exteriéru, pro jemnější vzhled a menší plochy. XL Rock Panels jsou tvořeny z větších kusů kamenů. Panel se skládá ze 3 řad přesně nařezaných kamenných proužků a zámkový systém, tzv. "Z", je v 1/3 výšky panelu. Tím je v kombinaci s přesně nařezaným zámkem dosaženo, že svislá spára mezi panely není vidět. Jsou vhodné jak do interiéru tak do exteriéru, tam kde je požadován robustnější vzhled, často na větších plochách. SL Rock Panels je nejlevnější obklad z řady Rock Panels. Každý panel je stejně jako panely XL tvořen ze 3 řad přesně nařezaných kamenných proužků. Obklad nemá zámkový systém. Aby však nebyla tolik vidět svislá spára mezi panely, jsou některé proužky naříznuty a část odštípnuta.
 • Jaké jsou rozměry Rock Panels?
  Každý panel je 152mm vysoký a 610mm široký s tloušťkou od 16mm do 38mm.
 • Kolik váží Rock Panels?
  Každý panel váží v průměru cca 5,5kg.
 • Jsou k obkladům dostupné i rohy?
  Ano! Rohové prvky jak pro vnější tak vnitřní rohy jsou k dispozici ke všem řadám a barvám obkladu Norstone Rock Panels. Každý rohový prvek se skládá ze 2 částí přičemž obě jsou 152mm vysoké aby odpovídaly výšce plošného obkladu. Jedna část rohu je široká 400mm a druhá část 200mm. Rohy jsou vyrobeny jako sada a neměly by být zaměňovány za jiné rohy. Vždy používejte sadu rohů tak jak je uložena v krabici. Doporučujeme konzultovat s vaším prodejcem kombinaci správného množství plošného a rohového obkladu.
 • Jaké rozměry má mít sloup, aby šel obložit rohy?"
  U obkladu SL Rock Panels doporučujeme maximálně 550mm x 550mm, u IL Rock Panels a XL Rock Panels doporučujeme maximálně 520mm x 520mm. Tyto rozměry nejsou nutností, pouze jsou nejjednodušší na instalaci s méně řezáním a odpadem.
 • Jak jsou Rock Panels baleny?
  Balení Rock Panels se skládá ze 4 panelů, které se rovnají 0,37m². Na paletě je 48 kartonových krabic o celkové výměře 17,8m²
 • Jsou obklady Rock Panels vyrobeny z přírodního kamene?
  Ano! Společnost Norstone výrábí a dodává pouze výrobky z pravého kamene.
 • Co drží obklady Rock Panels pohromadě?
  Používáme vysoce kvalitní 2 složková epoxidová lepidla v barvách obkladu.
 • Jaký je rozdíl mezi Norstone Rock Panels a jinými kamennými obklady?
  S využitím pouze nejkvalitnějších materiálů z přírodního kamene a epoxidových lepidel se Norstone Rock Panels odlišují od konkurenčních výrobků jejich trvanlivostí, designem a přesnou kalibrací. Nabízené odstíny bezespárových kamenných obkladů jsou jedinečné a nejdou duplikovat.
 • Je zadní strana obkladu Rock Panels čistá nebo fixovaná k jiným materiálům?
  Obklady Rock Panels jsou obecně ploché, čisté, bez prachu, nečistot, zbytků lepidla nebo jiných cizích materiálů, aby se zajistila maximalní přilnavost kamene ke stěně.
 • Proč jsou obklady Rock Panels lepší než imitace kamenných obkladů?
  Norstone Rock Panels neztrácejí svou barvu, strukturu ani nedegradují s věkem nebo vystavením povětrnostním vlivům. Protože jsou vyrobeny výhradně z přírodního kamene, jejich vzhled je autentičtější v porovnání s umělým kamenem.
 • Jsou obklady Rock Panels na síťce či jiném materiálu?
  Ne, u obkladů Rock Panels nejsou používány žádné síťky, pletiva, perlinky ani jiné materiály, protože použití těchto materiálů může narušit styk lepidla mezi obkladem a stěnou.
 • Používáte k lepení polymerová lepidla?
  Nepoužíváme. K lepení obkladů používáme 2 složková epoxidová lepidla abychom dosáhli maximální pevnosti a vytrvalosti. Polymerová lepidla takové vlastnosti nemají.
 • Bude barva kamenů blednout?
  Barva přírodního kamene, kterou používáme k výrobě obkladů zpravidla barvu neztrací. Na rozdíl od imitací kamene, které jsou náchylné na degradaci.
 • Můžou být obklady Rock Panels použity ve vlhkých prostorách?
  Ano, obklady Rock Panels můžou být použity v bazénech nebo v jejich blízkosti, na plážích, ve sprchách apod. Obraťte se na svého prodejce zda doporučuje použití impregnace na váš projekt.
 • Můžou být Rock Panels použity jako dlažba?
  Nemohou, obklady Rock Panels jsou určeny výhradně pro instalaci na stěny.
 • Obsahují obklady Rock Panels azbest?
  Norstone Rock Panels jsou vyráběny z přírodního kamene pocházejícího převážně z Vietnamu, který neobsahuje žádné stopy azbestu, na rozdíl od některých kamenů pocházejících z Číny. Společnost Norstone má certifikované laboratorní testy provedené v USA, aby ověřila tato tvrzení.
 • Můžou být obklady Rock Panels poškozeny mrazem?
  Norstone Rock Panels můžou být instalovány v místech s teplotou pod bodem mrazu aniž by mráz měl negativní vliv na kámen, pokud při realizaci obkladu dodržen správný postup a podklad je správně připraven.
 • Můžou být obklady Rock Panels poškozeny teplem?
  Norstone Rock Panels můžou být instalovány v místech s extrémními klimatickými podmínkami, například 40-50 °C. Rock Panels by měly být instalovány pouze na vnějších stěnách krbů a nikdy by neměly být vystaveny přímemu plameni. Epoxidové lepidlo má bod vzplanutí 180 °C.
 • Co jsou dlaždice Lynia?
  Norstone Lynia jsou moderní obklady lepené na síťce, a které jsou vyrobeny z čediče, mramoru, kvarcitu a lávového kamene. Jsou sestaveny do vzoru, který umožňuje bezporblémové vzájemné propojení s ostatními dlaždicemi.
 • Jaké jsou rozměry dlaždic Lynia?
  Dlaždice Lynia se skládají z 9 pásků kamene, vždy dlouhých 300mm a řezaných na výšky 25mm, 35mm a 60mm. Tloušťka obkladu se pohybuje okolo 12mm. Každá dlaždice pokrývá plochu 0,12m²
bottom of page